Filter Maanteekarikasarja võitja 2010 - Mart Ojavee!

Mart Ojavee oli Filter Maanteekarikasarja võitja hooajal 2010. Samuti hoiab ta käesoleva intervjuu koostamise hetkel kolme 2011. aastal saavutatud etapivõiduga rekordit kui ühes hooajas enim osavõistluseid võitnud sportlane. Järgnevalt 2013. aasta jaanuaris tehtud intervjuu tšempioniga.
 
Kui tähtsaks peate Filter Maanteekarikasarja üldvõitu - kas sarja esikoht mõjutas Teie karjääri kulgu?
Ei pea just oma suurimaks saavutuseks sarja esikohta, aga võit on võit. Kahjuks või õnneks see saavutus minu karjääri ei mõjutanud.
 
Milline seik on Teile enim mällu sööbinud?
Iga võidetud etapp on meelde jäänud.

Kui tähelepanelikult jälgite Filter Maanteekarikasarja ümber toimuvat? Kas hoiate end sarja tegemistega aktiivselt kursis?
Kui ise stardis ei ole, siis sirvin protokolle hiljem. Igaks juhuks tuleb konkurentidel silm peal hoida.
 
Filter Maanteekarikasarja etappide arv on hooaegade jooksul muutunud. Milline oleks teie meelest optimaalne osavõistluste arv ja millise rajaga etappe teie arvates eelistama peaks?
Arvan, et praegu on etappe piisavalt. Kui vaadata Eesti rattakalendrit, siis ega seal väga ruumi rohkemateks etappideks ju polegi. Mõni etapp võiks Otepääl toimuda.
  
Millises eluvaldkonnas end teostate ehk kuidas leiva lauale toote?
Mul on viimastel aastatel olnud võimalus keskenduda vaid profispordile. See on minu töö, mis toob ka leiva lauale.
 
Miks soovitaksite tänastel noor- ja harrastussportlastel Filter Maanteekarikasarjas osaleda?
Loomulikult peaks iga noor- ja harrastussportlane osalema Filter Maanteekarikasarja etappidel. Tegemist on heade sõitudega, kus saab harjutada grupis ellujäämist.
 
Teie sõnum rattarahvale!