Filter Maanteekarikasarja võitja 2011 - Sigvard Kukk!

Sigvard Kukk oli Filter Maanteekarikasarja võitja hooajal 2011. Kuigi samal hooajal võitis Mart Ojavee koguni pooled sarja etappidest - püstitas sarja senise rekordi kui ühel aastal enim etapivõite kogunud sportlane, tuli kokkuvõttes võitjaks siiski Sigvard. Järgnevalt temaga 2013. aasta jaanuaris tehtud intervjuu.

Kui tähtsaks peate Filter Maanteekarikasarja üldvõitu oma senises karjääris - kas sarja esikoht mõjutas Teie karjääri kulgu?
Võita on alati tore, aga seda küll öelda ei saa, et sellega seoses midagi muutus. Tippsport on ammu lõpetatud!

Milline seik on Teile enim mällu sööbinud?
Väga tore oli vaadata, kui harrastajatest koosnevad tiimid teevad kootööd ja proovivad võistluste käiku mõjutada. See näitab meie harrastusratturite head taset.

Kui tähelepanelikult jälgite Filter Maanteekarikasarja ümber toimuvat?
Ikka vaatan, kuidas Spordipartner Teami liikmetel läheb.

Filter Maanteekarikasarja etappide arv on hooaegade jooksul muutunud. Milline oleks teie meelest optimaalne osavõistluste arv ja millise rajaga etappe teie arvates eelistama peaks?
Usun, et etappide arv on praegu praras. Väga paljud sõidavad ju teisi sarju ka ning seetõttu oleks etappide arvu suurendamine keeruline.
 
Millises eluvaldkonnas end teostate ehk kuidas leiva lauale toote?
Võin öelda, et mul on töö ja hobi koos. Töötan Spordipartneri rattapoes, mis müüb ja hooldab rattasõidu juurde kuuluvat varustust. Müüme veel spordisööke ja -jooke ning teeme klubidele rattariideid valitud logode ja disainiga.

Kas ja miks soovitaksite tänastel noor- ja harrastussportlastel Filter Maanteekarikasarjas osaleda?

Võistlus on alati kõige parem treening, eriti kogemuse poole pealt. Jalgrattaspordis loeb palju kogemus ja läbielatud erinevad olukorrad. Maanteevõistlused annavad hea võimaluse noortele ka kiirus- ja lõigutreeninguteks. Ka need harrastajad, kelle eesmärk on mägirattaga kiiresti sõita, peaksid kiiruse arendamise nimel osalema maanteevõistlustel.

Teie sõnum rattarahvale!

Arvestage külg-külje kõrval sõites naabriga. Nii loote rohkem positiivseid emotsioone ja hea tulemus on lihtsalt boonus!