Filter Maanteekarikasarja võitja 2012 - Mihkel Räim! 

Mihkel Räim oli Filter Maanteekarikasarja võitja hooajal 2012. Ühtlasi on tegu ka sarja senise ajaloo noorima võitjaga, kes võiduhetkel oli 19-aastane. Järgnevalt temaga jaanuaris 2013 tehtud intervjuu.
  
Kui tähtsaks peate Filter Maanteekarikasarja üldvõitu oma senises karjääris - kas sarja esikoht mõjutas Teie karjääri kulgu?

Eks iga esikoht ole magus, kuid see võit on veidi teistsugune, kuna ma pole oma karjääri jooksul eriti palju karikasarju võitnud. Minu karjääri kulgu see eriti ei mõjutanud, kuid uhke tunne on olla Eesti mainekaima maantekarikasarja võitja 2012. aastal.

Milline seik on Teile enim mällu sööbinud?
Enim mällu sööbinud moment oli sel aastal Pandivere Rattarallil, kus valitsesid väga tuulised ilmastikuolud. Kuna 1 km pärast starti algas küljetuulelõik, läksime klubiga kohe ette ja sikutasime peagrupi juppideks. Oli päris mõnus tunne olla eest ära 11-kesi ning nendest 7 meest olid Viikingist.

Kui tähelepanelikult jälgite Filter Maanteekarikasarja ümber toimuvat?
Hooaja jooksul sai ikka päris usinalt ennast kursis hoitud. Oli ju vaja arvutada punkte, et see karikasari ikka enda kasuks pöörata. Kindlasti loen kõiki artikleid, mis seostuvad selle sarjaga.

Filter Maanteekarikasarja etappide arv on hooaegade jooksul muutunud. Milline oleks teie meelest optimaalne osavõistluste arv ja millise rajaga etappe teie arvates eelistama peaks?
Hetkel on just sobiv arv etappe. Kuigi enda vaatevinklist võiks neid isegi rohkem olla, tuleb arvestada ka harrastussportlastega. Oleks kena, kui etapid oleksid üle Eestimaa laiali. Hetkel on orbiidilt välja jäänud näiteks Saaremaa ja Hiiumaa. Samas mõistan, et siin tulevad mängu ka muud tegurid: praamid jne.

Millises eluvaldkonnas end teostate ehk kuidas leiva lauale toote?
Kuna sõlmisin novembris profilepingu Amore & Vita meeskonnaga, siis leiva peab lauale tooma jalgrattasport.

Kas ja miks soovitaksite tänastel noor- ja harrastussportlastel Filter Maanteekarikasarjas osaleda?
Soovitaksin osaleda selles sarjas, kuna noortel on sealt võimalik hankida kogemusi ning harrastajad saavad maanteel rinda pista naabrimehega. Eesti kohalik tase maanteel on väga korralik ning sel noorel, kes lööb läbi kodumaal, on eeldusi saada hakkama ka välismaal. Eesti taset ei tasu alahinnata!

Teie sõnum rattarahvale!
Nautige seda sporti, kas siis tipp- või harrastustasemel. Võistlustel olgem konkurendid, pärast finišijoont ikka sõbrad edasi.