Filter Maanteekarikasarja võitja 2013 - Krister Raudsepp! 

Filter Maanteekarikasarja viienda hooaja üldvõidu pälvinud Krister Raudsepp (CFC) soovitab korraldajatel etappide arvu kasvatada ja ka sügisel üks võidusõit maha pidada. "Üks etapp võiks septembrikuus ka olla," lausus Raudsepp. "Paljud sõidavad sel ajal juba maastikurattaga ja osalevad krossidel, kuid üks rattaralli oleks minu arvates hea vaheldus." Profilepingut Filter Maanteekarikasarja võit Raudsepale ei toonud, kuid hooaja lõpus avanes 20-aastasel sprinteril võimalus võistelda Belgia amatöörklubi Tomac Cycling Teami värvides.

Kui tähtsaks peate Filter Maanteekarikasarja üldvõitu oma senises karjääris - kas sarja esikoht mõjutas Teie karjääri kulgu?
See võit oli väga magus ja jääb kindlasti pikaks ajaks meelde. Karjääri kulgu see otseselt ei mõjutanud, küll aga sain pisut kogemusi ja enesekindlust juurde. Küll avanes mul tänu Erki Pütsepale võimalus hooaja lõpus võistelda Belgia amatöörklubis Tomac Cycling Team. Võtan hooaja lõpust maksimuni. Minu eesmärk on Belgias kogemusi hankida. Võistlen nii palju kui võimalik ja sõidan end tühjaks.

Milline seik on Teile enim mällu sööbinud?
Loomulikult on hästi meeles etapivõit, kuid samas kõige rohkem on mällu sööbinud Pandivere etapp. Seal sõitis suur grupp etapi alguses eest ära ja jäi lõpuni eest ära. Ma siiani ei mõista, kuidas sellega kaasa ei saanud.

Kui tähelepanelikult jälgite Filter Maanteekarikasarja ümber toimuvat?
Protokolle sirvin ikka pärast etappe ja teen ka vajalikke arvutusi kokkuvõtte suhtes. Rohkem väga ei ole jõudnud.

Filter Maanteekarikasarja etappide arv on hooaegade jooksul muutunud. Milline oleks teie meelest optimaalne osavõistluste arv ja millise rajaga etappe teie arvates eelistama peaks?
Arvan, et üks etapp võiks veel septembrikuus ka olla. Paljud sõidavad sel ajal juba maastikurattaga ja osalevad krossidel, kuid üks rattaralli oleks minu arvates hea vaheldus. Kuna rattarallidel osalejad on seinast-seina, oleks sobiv sõit näiteks Kuusalu etapi sugune. Ringide peal sõites oli veidi tuult ja ka metsa ning see peaks olema jõukohane enamikule.

Millises eluvaldkonnas end teostate ehk kuidas leiva lauale toote?
Hetkel veel juhutöödega ja pisut ka siis rattaspordiga.

Kas ja miks soovitaksite tänastel noor- ja harrastussportlastel Filter Maanteekarikasarjas osaleda?
Loomulikult soovitan. See on suurepärane võimalus end proovile panna ja nautida kõike, mida sportimine pakub. Noorte puhul on rattaralli väga hea koht, kust kogemusi koguda ja kiirust jalga saada.

Teie sõnum rattarahvale!
Finiš on alles pärast finišijoont - alati tuleb lõpuni võidelda!