Filter Maanteekarikasarja võitja 2014 - Silver Schultz! 

Silver Schultz oli Filter Maanteekarikasarja võitja hooajal 2014. Järgnevalt temaga 2015. aasta jaanuaris tehtud intervjuu.

Kui tähtsaks peate Filter Maanteekarikasarja üldvõitu oma senises karjääris - kas sarja esikoht mõjutas Teie karjääri kulgu?
Kuna tegemist on Eesti ühe suurima sarjaga, oli üldvõit mulle oluline. 2014. aasta üks eesmärke oligi võita vähemalt üks sari. Otseselt minu karjääri ta enam ei mõjuta, kuna nüüd olen töö kõrvalt treenija, aga võita on alati hea.

Milline seik on Teile enim mällu sööbinud?
Ilmselt kõige parem mälestus on Haapsalu Rattarallist. Päev enne võidusõitu tutvusime rajaga ja valisin välja koha, kus ideaalis rünnata. Nii ka läks ja viimased 25 km sõitsin üksinda. Väga kihvt oli ka Võru Rattaralli, kus Pelotoni meeskond sõitis terve sõidu pundi ees ja kaitses minu särki.

Kui tähelepanelikult jälgite Filter Maanteekarikasarja ümber toimuvat?
Eks ma ikka hoian ennast uuendustega kursis.
 
Filter Maanteekarikasarja etappide arv on hooaegade jooksul muutunud. Milline oleks teie meelest optimaalne osavõistluste arv ja millise rajaga etappe teie arvates eelistama peaks?

Hetkel on sarjas minu arvates piisavalt etappe, kuna Eesti kalender on niigi suht täis, siis jääb asjaarmastajatel natuke aega puhata ja võidu peale sõitjatel ennast ette valmistada. Eelistama ei peaks midagi, vaheldus ongi just vinge.

Millises eluvaldkonnas end teostate ehk kuidas leiva lauale toote?
Igapäevaselt toimetan A&T Spordis.

Kas ja miks soovitaksite tänastel noor- ja harrastussportlastel Filter Maanteekarikasarjas osaleda?
Need sõidud annavad kogemusi igale sõitjale, kuidas pundis liikuda, positsiooni valida jne. Kuna enamus sõidud on väga kiired, siis annab see juurde ka kõvasti kiirust.

Teie sõnum rattarahvale!
Sõitu tuleb nautida!