UUENDUSED HOOAJAL 2023

Suured muudatused distantsides:

Hooajal 2023 toome tagasi noortesõidu, kuid teeme seda varasemast hoopis teistsugusel kujul. Täiskavanutele pakume aga vahepealse kolme asemel uuesti kahte distantsivalikut, nagu headel koroona eelsetel aegadel.

- Pikk sõit on sportlikule tulemusele keskendunud ratturite distants. Sisuliselt on tegu eelmisel aastal peetud sportsõidu ja harrastussõidu liitmisel tekkinud distantsiga, täpselt nii, nagu sõideti Filter Maanteekarikasarjas traditsiooniliselt enne koroonaaega.

 - Lühike sõit on igamehe distants, mis on mõeldud nii rattasõidu nautlemiseks kui ka võistlemiseks neile, kelle jaoks jääb pikk sõit paljuks. Ka lühikeses sõidus autasustatakse parimaid poodiumil Filtri medalitega, kuid esemelisi ega rahalisi auhindu poodiumil ei ole.

- Noortesõit on mõeldud meie tulevastele talentidele vanuseklassides M/N-U13, M/N-U15 ja N-U17. Erinevalt varasematel aastatel peetud noortesõidust on 2023. aasta noortesõidu distantsid lühemad, olles keskmiselt vaid 25-30km. See võimaldab pakkuda korralikku eakohast võistlust ka U13 vanuseklassile. Küll aga jääb see liiga lühikeseks M-U17 ja N-U19 sportlastele, keda ootame sarnaselt möödunud aastale põhisõitudele.

- Kuivõrd muudatustest tulenevalt ei jää finišikoridori enam tillusõitude läbi viimiseks piisavalt pikka ajaakent, siis pere noorimatele mudilastele pakume võimalust lustida võistluskeskuse batuudil. Võistlusrajal anname aga võimaluse neile tublidele trennipoistele ja -tüdukutele, kes on oma valiku rattatreeningute kasuks juba teinud. Teisiti öeldes - selle asemel, et pakkuda tillusõite, misjärel noored suunduvad korraliku U13 võistluse puudumise tõttu teistesse sarjadesse ja spordialadele, alustame nüüdsest maanteerattaspordiks sobilikust vanusest ja pakume noortele järjepidevat võimalust kasvada läbi Filter Maanteekarikasarja maanteeratturiks.

Võistlus kolib ringidele

Muudame sõidu põnevamaks, jättes kõrvale igavad lauged ja sirged teejupid. Kolime seniste ca 40 km pikkuste ringide asemel ca 20 km pikkustele ringidele, mis võimaldavad korduvalt kasutada just parimaid tõuse ja põnevamaid rajalõike. Noortesõidul ja lühikesel sõidul jääb kehtima harjumuspärane fikseeritud võistlusmaa pikkus, kuid pikale sõidule anname lisavürtsi läbi punase lipu reegli. Võistleja, kes saab pikal sõidul miinusringi, eemaldatakse võistluselt punase lipuga, ent ta saab siiski koha lõpuprotokolli lähtuvalt võistlustulest eemaldamise järjekorrast. Seega ka peagrupist maha jäämise korral ei maksa lasta jalga sirgu - punktid ja koondarvestuse kohad on mängus!

Punase lipu challenge

Kullapaja programm asendub Filter Maanteekarikasarjas punase lipu väljakutsega! Kui sõidad pikka sõitu ja suudad finišeeruda võitjaga samal ringil ehk läbida ilma punase lipu taha jäämata kou distantsi, saad õiguse startida esimesest stardigrupist koos ME ja MU litsentsi omavate ratturitega. Kui finišeerid kõigil neljal etapil ilma punase lipu taha jäämata, siis osaled hooaja lõpus Punase lipu challenge auhindade loosimises! Kas võtad ka tagasihoidlikuma ettevalmistusega ratturina vastu väljakutse sõita pikk distants lõpuni?

Lisa etapp ja mäefiniš

Heaks uudiseks on see, et Filter Maanteekarikasari 2023 paisub uuesti neljaetapiliseks. Meiega liitub uuesti Viljandi mäefinišiga etapp. Aga mitte Kõrgemäe tipus, vaid võistluskeskus kolib Heimtalisse, kus mäefiniš peetakse Eesti ainsal serpentiinidega tõusu tipus. Veelgi enam, kuivõrd sõidame 20km pikkustel ringidel, siis tuleb tõusu võtta igal ringil.

Autasustamine distantside kaupa

Erinevalt eelmisest aastast peame sarja koondarvestust nii absoluutarvestuses kui ka vanuseklassides igal distantsil eraldi. See tähendab, et senisest enamatel ratturitel tekib võimalus koondarvestuse tulemustele võistelda. Siiski lühikesel distantsil ja noortesõidus on poodiumil ainult eridisainiga medal ja poodiumitähelepanu ent rahalist või esemelist auhinda selle distantsil ei ole ei etappidel ega sarja kokkuvõttes. Auhinnafondiga keskendume pikale sõidule - kes soovib võistleda ka esemeliste auhindade peale, peaks kaaluma pikale distantsile suundumist.

Hea uudis rahakotile

Kuigi pea kõik teenused ja tooted on aastaga kallinenud, siis Filter Maanteekarikasarjas jäävad sel hooajal hinnad täpselt samale tasemele kui need olid möödunud hooajal.