Filter Temposarja võitja 2014 - Ivo Suur!

Ivo Suur võitis Filter Temposõidu Karikasarja hooajal 2014. Järgnevalt temaga esimese võidu järel jaanuaris 2015 tehtud intervjuu.

Kui tähtsaks peate Filter Temposõidu Karikasarja üldvõitu oma senises karjääris - kas sarja esikoht mõjutas Teie karjääri kulgu?
Karjäärist siin muidugi rääkida ei saa, pigem ikka aktiivne harrastaja, kelle jaoks sport on elustiili vältimatu komponent. Kindlasti tegi sarja üldvõit head meelt, kuid see ei olnud esmane eesmärk. Pigem tahtsin igal korral endast maksimumi välja pigistada ning võit selle juurde oli magus boonus.

Milline seik on Teile enim mällu sööbinud?
Võib-olla kõige rohkem rahulolu ja meelehead pakkus viimane etapp Pirital, kuhu läksin eesmärgiga raja rekord üle sõita ning sain sellega ka edukalt hakkama: 12:49.56 46.77km/h. Arvestades enda võimekust ja treenitust ei ole see üldse paha tulemus.

Kui tähelepanelikult jälgite Filter Temposõidu Karikasarja ümber toimuvat? Kas hoiate end sarja tegemistega aktiivselt kursis?
Eks ma ikka jälgin ja loen. Tundub, et saabuval hooajal on päris põnevad uuendused tulemas: kiipidega ajavõtt ning meeskonnasõidu asendamine paarissõiduga. Arvan, et need muudatused pakuvad elevust nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele.

Millises eluvaldkonnas end teostate ehk kuidas leiva lauale toote?

Igapäevaselt töötan ja õpin IKT (info- ja kommunikatsioonitehnoloogia) valdkonnas ning üsna tihti tuleb tööd teha ka öösiti.  Seega pean endale üsna täpselt selgeks tegema kuna ja kus ma treenida ning võistelda saan.

Kas ja miks soovitaksite tänastel noor- ja harrastussportlastel Filter Temposõidu Karikasarjas osaleda?
Temposari on hea vaheldus kõigi teiste võistluste kõrvale. Siin võistleb igaüks eelkõige iseendaga, pannes proovile füüsilise võimekuse ning tahtejõu. Kindlasti võib seda võtta ka tugeva treeninguna, mida muidu vähemalt korra nädalas teha võiks. Miks mitte teha seda just võistluse raames, kus üldjuhul on inimesed võimelised rohkem pingutama kui seda trennis suudetakse. Vahet ei ole, kas oled noor või vana, algaja või tippharrastaja, vaheldust ning põnevust pakub see kindlasti.

Teie sõnum rattarahvale!
Hoidke silmad lahti, arvestage üksteisega ning me kõik tunneme end võistlustel palju turvalisemalt! Ohutut sportimist!