Filter Temposarja võitja 2022 – Vidrik Vaiksaar

Vidrik Vaiksaar võitis Filter Temposarja esmakordselt. TriPassion Triatloniklubi esindaja ja eestvedaja pole veel selles sarjas ühtki etappi võitnud, kuid stabiilselt kõrged kohad olid kokkuvõtte esikohaks piisavad. Vidrikule meeldib, et Filter Temposarjas on väga eriilmelised rajad ning kõige südamelähedasemaks peab ta Ääsmäe etappi. 

Kas seadsid enne hooaja algust üheks eesmärgiks Filter Temposarja üldvõidu?

Võib nii öelda küll. Võtsin igat etappi tõsiselt ning plaanisin kogu sarja kaasa teha. Kuna esimesel etapil ei õnnestunud osaleda, siis põnevus säilis kuni lõpuni.

Milline etapp ja rada on sinu lemmik?

Profiili ning pikkuse poolest meeldib enim Ääsmäe etapp. Samuti Aruküla, kus pealtnäha siledal rajal teeb tihti tuul sõidu põnevaks. 

Milline nii väga ei meeldi?

Eraldi sellist etappi pole. Rajad erinevad teineteisest ning see ongi peamine. 

Temposõit on valdavat maksimaalne kannatamine, aga siiski - milline seik sulle sellest sarjast kõige eredamalt meelde jääb?

2018. aastal paarissõidul Kiilis hüüdsin toonasele paarilisele Mardile, et "Ära juurde pane", tema kuulis muidugi sellest lausest vaid osa "Pane". Järgmiseid minuteid võite ette kujutada. 

Sellel aastal Aruküla sõidul oli raja keskmisel lagedal lõigul tugev küljetuul, mis puhus visiiri pisaraid täis ning kiivri diagonaalselt pähe. Võimalik, et see küljetuul viis ka keskendumise, kuna tagasipöördel lasin manöövri pikaks ning maandusin külili kruusal. See ehmatus saatis mind paar järgmist etappi. 

Millele temposõidu juures kõige enam tähelepanu peaks pöörama?

Rattaasendile ning riietele. Usun, et suurel osal Eesti harrastajatel on selles osas võimalik samm edasi astuda, ka minul endal.  

Kui suure osa päevast üldse võtab sinu jaoks rattasport?

Sõidan 5-6 korda nädalas ning reisile ilma rattata naljalt ei lähe. Treenides lähtun treeningplaanist ning aastatega tekkinud kogemustest. Suurema osa ajast treenin üksinda.  

Millised on sinu 2023. aasta hooaja plaanid? Kas sinna võiks kuuluda ka tiitli kaitsmine?

Sõita kaasa võimalikult palju Eesti kalendrit ning püsida terve ja stabiilne kogu hooaja. Kõige rohkem võib mind ilmselt kohata eraldistartidel, grupisõitudel ning kriteeriumivõistlustel Samuti on plaan kaasa teha mõned maastikumaratonid. Suve keskele plaaniks ühe või kaks raskemat sõitu kuskil mägedes. Filtri sarjas puudub veel etapivõit, mis tuleks samuti saavutada.